Vinařství Sádek, s.r.o.

      

Novinky

Zahajujeme prodej nádherného Výběru z bobulí - 9.6.2016

 

Ledové víno jsme sice tuto zimu nevyrobili, protože mráz ne a ne přijít. Seschlé bobule napadé ušlechtilou plísní Botrytis cinerea měly cukernatost téměř 28 st. NM a byly ispekcí zařazeny do Výběru z bobulí - botrytický sběr. Sklepmistr Tomáš Rygl víno čířil po dobu 4 měsíců. Minulý týden bylo mikrobiologicky ošetřeno a nalahvováno 600 dvoudecových lahví na speciální lince v Rakouském Poysdorfu. Toto pozdně sběrové víno je dle degustátorů mohutné, medovo-smolovité s tony kiwi, mandlí , medu a pryskyřice. Zbytkový cukr je necelých 90g/l a alkohol kolem 10 obj.% . Kyseliny jsou samozřejmě nižší, ale i tak pikantní jak se na Sádek sluší. Víno je vhodné na delší archivaci. 

Cena 0,2 l je 280 Kč za láhev a při větším odběru 220 Kč.

Potěšte se tímto vzácným darem ze sádeckých vinic.  

 

 

 

 

 

 

18.1.2016 - Velké oslavy 30 let Vinařství na Sádku

Čas plyne jak voda, a neskutečných 30 let vinařství a vinohradnictví na Sádku je tady. Majitel Vinařství Sádek - Ing. Lubomír Lampíř Ph.D. spolu se zaměstnanci a hotelem Sádek - paní Sýkorová stanovili datum velkých lidových oslav na 2.6. - 5.6. ( čtvrtek - neděle ) tohoto roku. Oslavy budou spojeny s mezinárodním festivalem cimbálu, takže vše proběhne v tomto termínu. Již nyní se mohou jednotliví zájemci hlásit, co se týče ubytování a rezervace sezení při různých vystoupeních na telefonu 602721625 nebo 731169100.
Předběžný program oslav - bude průběžně upřesňováno
2.6. - čtvrtek - 18:00 h Stavění máje a zpívání mužských pěveckých krojovaných sborů pod májí.Vystoupí pěvecké sbory s Pohořelic, Hrušek a Kostic společně s domácími zpěváky a širokou veřejností. Nenechte si ujít tuto jedinečnou, zemitou a uhrančivou akci.  
3.6. - pátek - 14:00 h - Přednáška dvou předních odborníků na hydrometeorologii Dr. Rožnovského a Ing. Mušky Ph.D. z ČHMU Brno " Vliv sucha na jížní Vysočině na plodiny a život lidí".

18:00 h Vystoupení cimbálové muziky Galáni ze Slovácka. 
4.6. - sobota- po celý den oslava vinařství,lidové hudby, zpěvu a vína. Od 16:00 h hlavní program na tribuně uprostřed vinic u kládového lisu - vystoupení vzácných hostů, zdravice, slavnostní přípitky. To vše za doprovodu Mužského pěveckého sboru " Mužáci z Mutěnic " , ženského tanečního a pěveckého sboru " Drmolice " z Polešovic u Uherského Hradiště. Vše doplní krojovaný folklorní taneční soubor Džbánek z nedalekého Martínkova, další tamní soubor Martínek. Folklorní odpoledne ještě doplní pěvecký sbor Jordán z Martínkova. Proběhne předvádění vinařských scének a obřad krojovaného stavění máje. Zpěv moravských lidových písní a pití vín proběhne dlouho do noci.s
5.6. - neděle - 14:00 h Řecké odpoledne na Sádku. Tato lahůdka pro všechny milovníky folkloru a jížní hudby umocní čtyřdenní oslavy 30 let vinařství na Sádku. Vystoupí typický renomovaný soubor " Froso" , složený z etnických brněnských Řeků. K tomu všemu se budou na terase a v restauraci hotelu podávat typická řecká jídla . V nabídce budou i mohutná řecká vína.
Přítomna bude i Česká televize, televize regionální, rádio Brno a Region.
Po celé 4 dny bude probíhat prohlídka naučné vinařské stezky a degustace místních i ostatních moravských vín.
Za organizační výbor Ing. Lubomír Lampíř Ph.D. , Tomáš Rygl , Tomáš a Iva Sýkorovi.

 

8.1.2016 - Prodej sazenic

Vinařství Sádek Ing. Lubomír Lampíř Ph.D. začíná přijímat objednávky na prodej sazenic v roce 2016 stolních i moštových odrůd révy vinné všech barev. Sazenice objednávejte na tel : 602721625 nebo na náš mail - lampir.lubomir@seznam.cz. Sazenice jsou vysoké kvality a vhodné do okrajových pěstitelských areálů. Některé jsou i odolné proti houbovým chorobám a mrazům. Seznam odrůd pošleme každému dle jeho konkrétních požadavků.

 

8.1.2016 - Prodej sádeckých vín v Praze

Prodej Sádeckých vín v Praze - v pražské restauraci Pierre v Kobylisích na Mašinově ulici je možné zakoupit sudová i lahvová vína z Vinařství Sádek.

 

8.1.2016 - Výroba perlivých "šampaňských" vín

Vinařství Sádek - (sklepmistr Tomáš Rygl) - začalo s mohutnou výrobou perlivých "šampaňských" vín. - sektů. Vína jsou plněna do klasických silnostěnných lahví. Opatřena uzávěrem a staniolem. Jsou v kategorii demi sec - polosuché 33 - 50 gramů zb. cukru a jsou velmi lahodná. Jemně perlí a má i dlouhou dochuť. První odezvy jsou velice kladné, jen za prosinec vyrobil T. Rygl 500 lahví sádeckého sektu. Šampaňské je vhodné ke všem rodinným oslavám. Je vyrobeno z přísně ekologické odrůdy Hibernal. Cena 120 Kč při odběru nad 10 lahví 100 Kč za láhev.

 

8.1.2016 - Degustace vín

Vinařství Sádek provádí na objednávku v jakémkoliv termínu degustace vín spojené s občerstvením. Degustace probíhají ve vinném sklepě a jsou bohaté na odrůdy ze Sádku i z ostatní Moravy. Jsou doplněné místními zabijačkovými speciality z místních jatek Sádek. Ceny dohodou.

 

23.9.2015 - Svatováclavské hody

Tento pátek, sobotu a neděli se konají u nás na Sádku tradiční Svatováclavské hody. Hotel Sádek nabídne své speciality a Vinařství zase svoje kořenitá a pikantní vína a vynikající letošní bílé, červené i růžové burčáky, je možná i prohlídka naučné vinařské stezky, odborné výklady a degustace.

 

18.8.2015 - Burčáková sezona na Sádku začíná

Již tento pátek 21.8. začne Vinařství Sádek s prodejem burčáku. Tento víkend bude ještě burčák z dovezených hroznů ze Slovenského Štúrova, ale hned na něj po neděli naváže náš burčák ze sádeckých Irsayů. Měl by být jako každý rok vynikající a ve větším množství Vám jej dovezeme na různé oslavy i domů. Červený burčák bude od 10.9. Objednávejte na telefonu: 602721625 nebo přijeďte za námi na Sádek. Můžete se opravdu těšit na lahodný a zdravý mok. Za Vinařství Sádek L. Lampíř majitel a T.Rygl sklepmistr.

 

2.7.2015 - Vinice na Sádku v plném květu

Nastala jedna z nejdůležitějších fází v životě révy vinné během vinařského roku- kvetení. Vzhledem k vlhkému předjaří plodné letorosty pravidelně rašily a nepřijde-li něco neočekávaného, můžeme se dočkat nadprůměrné úrody. Tak jak bývá na Sádku zvykem, vinice odkvetou do konce června. Probíhají též intenzivní zelené práce. Trápí nás však obrovské sucho, stejně tak jako v ostatních vinařských oblastech Moravy. To může přinést nezvratné negativní změny na keřích během zimy. Navíc vína z horkého a suchého léta nemusí být vůbec nadprůměrná "díky" vysokému obsahu a účinnosti kyseliny abscisové jakožto inhibitoru růstu. Houbové choroby se oproti loňsku ještě nevyskytly. Čas ve vinicích stejně tak jak u nás lidí neúprosně běží a za necelé dva měsíce začne sezona proslulých sadeckých burčáků. Nechceme se společně se sklepmistrem T. Ryglem chlubit , ale jsou vždy vynikající. L. Lampíř

 

22.4.2015-  Pravidelné degustační podvečery na Sádku u kládového lisu začínají a budou pokračovat každý rok. 

Každé úterý, čtvrtek a sobotu se vždy od 17 h uskuteční ochutnávky vín u lisu ze Sádku i z ostatní Moravy. Těšíme se na vaší účast. Možnost objednávky na tel: 602721625 - L. Lampíř, možnost nákupu vín, ceny dohodou

 

7.4.2015

Při příležitosti slavnosti odhalení kládového lisu 18.4. v sobotu na Sádku se uskuteční mimořádně zajímavá a ojedinělá přednáška. Proběhne ve vinném sklepě a bude doprovázena projekcí. Její název je " Chrámy vína - významná světová vinařská architektura " Bude možno zhlédnout neuvěřitelné vinařské stavby z celého světa. Přednášet bude Prof.Ing.arch.Petr Dýr, Ph.D. z Vysokého učení technického Brno, fakulta stavební, ústav architektury. Začátek v 15 h.

 

31.3.2015

Na Velikonoční "Bílou sobotu" se uskuteční ve vinicích na Sádku již tradiční řez révy vinné. Bude spojen s prodejem sazenic stolních i moštových odrůd, bílých i červených a degustací a prodejem místních vín. Začátek v 9:00 hod.

 

26.3.2015

Instalace velkého historického kládového lisu z roku 1843 ve vinicích na Sádku započala. Jeho slavnostní odhalení proběhne v sobotu 18.dubna ve 14 hodin za účasti význačných hostů a široké laické i odborné veřejnosti. Vše bude doprovázet mužský pěvecký sbor z Pohořelic a degustace vín.

 

23.2.2015

V současné době dokončuje vedoucí "střihačského kolektivu" T.Rygl zimní řez révy vinné ve vinicích na Sádku. Zbývá nám posledních 5000 keřů z celkového počtu 30000 ks. Intenzivně nám svými letitými zkušenostmi pomáhá i Michal Dobeš. Denně ořežeme, vynosíme z řad, vytaháme z drátěnky, očistíme na 500 keřů. Práce je to náročná s možností zranění. Začali jsme 15. prosince a stříháme téměř nepřetržitě v každém počasí do dnešních dnů. Většinou se jedná o řez na 1 tažeň u vedení Rýnsko - hesenské.

 

23.2.2015 - Slavnostní odhalení prastarého kládového lisu

Na 18. dubna chystáme jednu z největších slavností, jaká se kdy za 30 let Vinařství na Sádku uskutečnila - "Slavnostní odhalení prastarého kládového lisu". Slavnost, včetně obřadu žehnání vína se uskuteční od 14 h přímo u lisu. Součástí bude slavnostní slovo majitele Vinařství Ing. Lubomíra Lampíře Ph.D. a vzácných hostů. Vše budou doprovázet tklivé moravské písně mužského pěveckého sboru z Pohořelic, degustace i prodej sádeckých vín. Akci spolupořádá Vin. Sádek společně s hotelem Sádek a je očekávána účast několika set lidí. O dalším průběhu příprav Vás budeme na těchto stránkách informovat.

 

23.2.2015 - Výroční schůze Svazu šlechtitelů révy vinné

Dne 3.3. se uskuteční ve vinicích na Sádku významné vinařské setkání, a to výroční schůze Svazu šlechtitelů révy vinné. Pan Lampíř je též členem tohoto sdružení. Je to jedna s nejvýznamnějších akcí během vinařského roku, podotkl předseda sdružení Ing. Alois Tománek z Boršic u Buchlovic. Přítomný budou i další kapacity z vinařského světa jako - Habrovanský, Michlovský, Ludvíková, a další. Výroční zasedání začíná v 10 h v hotelu Sádek.

 

23.2.2015 - Mistrovství republiky v řezu révy vinné

V pátek 13. února se uskutečnilo ve vinicích F. Mádla ve Velkých Bílovicích mistrovství republiky v řezu révy vinné. Za Vinařství Sádek soutěžili již tradičně jeho dva zástupci Ing. Lubomír Lampíř Ph.D. a Tomáš Rygl z téměř 60 účastníků se oba umístili v první polovině startovního pole, což považujeme za velký úspěch. Řezalo se v dost "nepřehledném" terénu na dva tažně u vedení Rýsko - hesenské a za 15 min. bylo nutno dokonale ořezat 25 keřů.Vítězem se stal pan Konečný z Čejkovic za přihlížení ČT a houfu vinohradníků z celé jížní Moravy

 

23.9.2014 - Svatováclavské hody na Sádku

OD PÁTKU 26.9 DO NEDĚLE 28.9 POŘÁDÁ VINAŘSKÉ A KULTURNÍ CENTRUM SÁDEK SVATOVÁCLAVSKÉ HODY. K TRADIČNÍMU SÁDECKÉMU MENU SI DOVOLÍME NÁVŠTĚVNÍKŮM NABÍDNOUT PEČENÁ HOVĚZÍ ŽEBRA, TATO JEDINEČNÁ POCHOUTKA,VE SPOLEČNOSTI NAŠEHO MODRÉHO PORTUGALU, VÁM DOPŘEJE PŘÍJEMNÝ CHUŤOVÝ ZÁŽITEK.. DÁLE VÁM NABÍDNEME KONFITOVANÉ KACHNÍ STEHNO S ČERVENÝM ZELÍM A BRAMBOROVÝM KNEDLÍČKEM, JAKO DEZERT - NAŠE DOMÁCÍ VDOLKY. V NABÍDCE BUDE ČERVENÝ A RŮŽOVÝ BURČÁK. DOBROU CHUŤ VÁM PŘEJE PERSONÁL RESTAURACE A HOTELU SÁDEK. V NEDĚLI 28.9. OD 13.HOD VÁM ZAHRAJÍ A ZAZPÍVAJÍ PÁNOVÉ MILAN BLAŽEK A

 

20.8.2014 - Dejte si burčák ze Sádeckých vinohradů

Burčáková sezona se pomalu blíží a ranné hrozny nám začínají zaměkat. Nastává opět čas burčáků- velkého fenoménu při fermentaci vinného moštu. Začínáme již 22.8. v pátek a poslední burčáky se budou nalévat ještě v říjnu. První burčáky budou z dovezených hroznů ze severního Maďarska z oblasti Šoproň a z jižního Slovenska z oblasti Štúrovo. Nebude ovšem dlouho trvat a po několika dnech již začneme sbírat naši sádeckou odrůdu Solaris.Červené burčáky přijdou na řadu kolem 10 září. více informací

 

4.7.2014 - Limitovaná série Patrik Eliáš se blíží ke konci

Limitovaná série Patrik Eliáš se blíží ke konci.Ve vinařství Sádek zbývá posledních 190 lahví exkluzivního vína Cabernet Sauvignon s portrétem a výčtem úspěchů Patrika Eliáše. O tuto sérii byl zájem i z řad občanů USA kam bylo posláno kolem 200 lahví.Poslední zbývající láhve jsou pro příznivce hokeje připraveny k prodeji v našem vinařství.Cena jedné láhve je 290 Kč.

 

24.6.2014 - Nová vína

Hibernal

Müller Thurgau

Ryzlink rýnský

Dornfelder

Modrý Portugal

Muškát Moravský

Solaris

Sauvignon

Veltlínské zelené

 

30.5.2014 - Jaké byly roky 2012 a 2013 na Sádku?

 

30.5.2014 - Co je nového ve chmelnici na Sádku?

 

28.5.2014 - Pozvánka na koncert skupiny Olympic

Koncert skupiny OLYMPIC se uskuteční v areálu amfiteátru Sádek dne 26.7.2014. Vstupenky již v předprodeji: Kávarna Interspar - Třebíč, Hudebniny Mijovič - Třebíč, Potraviny u Libušky - Čáslavice, Restaurace na 13 - Lipník. Plakát

 

28.5.2014 - Nová výsadba Goldmuskateller

Na Vinařství Sádek byla 7.3.2013 vysazena odrůda révy vinné Goldmuskateller. Před výsadbou byla na podzim provedena rygolace s dávkou hnoje 60 t/ha. Na ploše 1,1 ha bylo vysazeno 4 000 keřů. Sazenice jsou z Gensenheimu z Německa. více informací

 

8.4.2014 - Ledové víno Sauvignon 2013 v prodeji

Letos sklízela vzhledem k povětrnostním podmínkám ledová vína jen tři vinařství na celé Moravě. Jedním z nich bylo naše vinařství Sádek. Mráz byl při sklizni -7° C a cukernatost moštu 29°NM. Po dvouměsíční fermentaci se nám podařilo vyrobit mohutné harmonické ledové víno se zbytkovým cukrem 130 g/l s příjemným obsahem kyselin téměř 8 g/l a s nízkým obsahem alkoholu. Můžeme v něm najít aroma broskví, meruněk, fíků a kandovaného ovoce s medovými tóny. Je vhodná pro potěšení při rodinných oslavách a k sladším pokrmům. Ledovku jsme stočili do pěkných, bílých, štíhlých lahví o obsahu 0,375l. Úměrná je i cena tohoto originálního vína- téměř 4 dcl za přijatelných 490 Kč. více informací

 

17.7.2013

Římskokatolická farnost Babice u Lesonic zve na Den smíření, při kterém proběhne žehnání busty P. Václava Drboly.

 

2.7.2013

Upravili jsme pro vás cenovou nabídku vín z našeho vinařství.

 

19.11.2012

Sádecká vína je možné ochutnat nově také v Praze ve vinárně v Kobylisích, a to včetně lahvovích a sudových vín. Vinárnu najdete v Mašínově ulici.

 

24.9.2012

Při příležitosti oslav pětadvacátého výročí svého vzniku si Vás Vinařství Sádek dovoluje pozvat na Vyšehradské vinobraní.

 

18.9.2012

Od středy 19. září se bude prodávat ve všech prostorách vinařství Sádek červený burčák, a to z odrůdy Modrý Portugal.

 

18.9.2012

Vinobraní na Sádku je v plném proudu. V sobotu 15. září se podařilo sklidit prvních 500 kilogramů muškátových odrůd. Cukernatost je 20° NM. O dalším průběhu budeme informovat.

 

21.5.2012 - Vína z vinařství lze objednat také v Praze

Všechna vína z produkce vinařství Sádek si můžete kromě oficiálních internetových stránek vinařství nově objednat také v Praze. Obchodním zástupcem pro Prahu se stal Vladislav Rakušan ml. tel.: +420605434934. Sádecká vína lze také ochutnat a zakoupit ve vinotéce Il Torchio na Valdštejnském náměstí. http://www.torchio.cz/, Facebook Il Torchio

 

19.4.2012 - XII. Mezinárodní cimbálový festival na Sádku

Zveme Vás v sobotu 9.6.2012 od 15:00 hodin do krásného prostředí našeho Vinařského a kulturního centra na Sádku na setkání s přáteli, lidovou písničkou a dobrým jídlem a vínem. Program festivalu

 

19.4.2012 - Zpívání mužských sborů pod májí

Ve čtvrtek 7. června se již tradičně uskuteční velké zpívání mužských sborů pod májí. Začátek ve 20 hodin. Nenechte si ujít tuto mimořádnou událost.

 

11.4.2012 - Vinaři VOC Znojmo zvou k návštěvě společné expozice na veletrhu Víno & Delikatesy

 

11.4.2012 - Vinařství Sádek se zúčastnilo mezinárodního projektu spolupráce v Polsku

Vinařství Sádek se aktivně zúčastňuje práce v MAS Podhorácko (http://www.podhoracko.eu/). Zúčastnili jsme se také ve dnech 22.3. - 25.3.2012 výjezdu do regionu partnerské LGD „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”. Nejen na dvou ochutnávkách jsme představili naší produkci o kterou był velký zájem. Zejména o víno na připomínku Babických událostí. Propagovali jsme také náš region Třebíč, jaroměřice nad Rokytnou, Čáslavice...
    

 

26.3.2012 - Exklusivní limitované kolekce vína "Patrik Eliáš"

U příležitosti 1.000 zápasu, který Patrik Eliáš odehrál v dresu New Jersey Devil 6. ledna 2012, vyrobilo Vinařství Sádek s. r. o. ve spolupráci se společností IcePoint Consulting s. r. o. exklusivní limitovanou kolekci vín „Patrik Eliáš“.

 

22.3.2012 - Prodej Ledového vína zahájen.

Letošní Ledové víno je z odrůdy Malverina, s obsahem asi 100g zbytkového cukru(takže není přehnaně sladké) a malverinová kyselinka mu dává navíc příjemnou svěžest.Je mohutné a pobízivé v chuti.Na problémy s počasím, nízký výnos a její obtížnou výrobu jsme stanovili přijatelnou cenu pro všechny - 200Kč za 0,2l láhev.

 

22.3.2012 - Řez révy vinné dokončen.

Řez révy vinné na Sádku je dokončen, chystáme se na jeho ukázku a prodej sazenic na Velikonoční sobotu.Dle vizuálního i fyziologického posouzení keře v Sadeckých vinicích při letošní tvrdé zimě vůbec nepomrzli.Je to důkaz vyjímečnosti Sadeckého terroir.

 

2.2.2012 - V pátek 3.2. začneme se zakuřováním vinic proti mrazům

Se zakuřováním začneme v 10h večer a bude trvat až do 8h ráno.Použijeme slámu, réví a spadlé borové a akátové větve z okolí vinic.Úspěchu dáváme malou šanci, ale pokusit se o to musíme.Mělo by být -20stupňů a to už je pro některé odrůdy fatální.Snad nebude vítr a mrak zůstane nad vinohrady delší dobu stát.

 

24.1.2012 - Prodejny vína na připomínku babických událostí

Velice nás těší zájem o naše víno na připomínku babických událostí. Z tohoto důvodu nabízíme možnost zakoupení tohoto vína i mimo vinařství Sádek. Seznam prodejen.

 

24.1.2012 - Spolupráce s prodejnou sklizeno v Brně

V průběhu podzimu v loňském roce jsem navázali spolupráci s prodejnou Sklizeno, Křídlovická 47, Brno www.sklizeno.cz. Je zde možnost zakoupit poctivé farmářské produkty. V nabídce jsou potraviny s jasně doloženým původem. Na výše uvedených stránkách je k dispozici vánoční číslo newsletteru, kde jsou také informace o našem Vinařství. Z naší produkce je zde možné zakoupit víno na připomínku babických událostí a nově také Hibernal.

 

24.1.2012 - Prodej mladého Sádeckého víno na Vánoce

Dne 10.12.2011 jsme se zúčatnili vánočních trhů ve Starči. Zde jsme s úspěchem nabízeli naše víno. Zájem byl především o mladé sádecké víno. Dále víno na připomínku babických událostí. Velmi se nám líbilo vystoupení dětí ze základní školy a také souboru "Bambiny má bratra a neb truhláři z Marsu". Už nyní se těšíme na vánoční trhy 2012.

 

10.1.2012 - Ledové víno už jsme sebrali

Ledové víno jsme posbírali ve středu před Vánoci. Měli jsme dohromady 1000kg zodrůdy Malverina při mínus 8 stupních u země. Cukernatost byla 27,9 stupňů, což je dostatek k přívlastku Ledové víno, které musí mít minimálně 27 stupňů cukernatosti. Máme ho asi 200l a k prodeji bude nachystané zhruba za 3 měsíce.

 

10.1.2012 - Zimní řez révy vinné zahájen

Před týdnem 5.1. zahájili J. Bartík a L. Lampíř řez révy vinné v Sádeckých vinicích. Je sucho, dobré počasí, keře jsou pravidelně obrostlé starým dřevem, takže se stříhá celkem dobře. V loňském roce jsme se umístili na předních místech v republikovém řezu révy vinné v Bzenci, takže jsme zase zkušenější a řežeme každý 500 hlav denně révy na vedení rýnsko-hesenském. Řeže se na jeden osmiočkový tažeň po svahu bez pozičního čípku. Počítáme, že všech 20.000 keřů ostříháme, vynosíme z řad, vyčistíme drátěnku a vyvážeme (společně s M.Dobešem) do dvou měsíců.

 

17.12.2011 - Réva už začne vystupovat ze zimního spánku

Ještě nepřišly ani první mrazy, ani sníh a réva vinná už se pomalu chystá vystoupit ze zimního spánku.

Mylně se mnozí vinaři domnívají, že nejhlubší spánek je během měsíce ledna, kdy je též největší zima. Klid (dormance révy) začíná totiž již na začátku měsíce září a trvá zhruba do začátku ledna. Poté začínají pomocí fytohormonů první předjarní biologické a chemické děje. Hlavním znakem je pokles hladiny kyseliny abscisové, jako hlavního blokátoru dormance révy. Postupné snižování průměrných denních teplot, tak jak jsme toho letos svědky, je ideální pro přezimování révy vinné při nárazech velkých mrazů. Proběhne-li při nástupu velkých mrazů, které jsou zatím v nedohlednu i hydrolýza škrobu, tak by měla letos plodonosná očka dobře přezimovat. Jsme ale teprve na začátku zimy, tak uvidíme, co na nás ještě nachystá.

 

5.12.2011 - Chystáme se na ledové víno

V současné době se chystáme na sklizeň ledového vína, kdy očekáváme sklizeň okolo 10q dvou vinných odrůd Merzling a Malverina. O průběhu celé akce vás budeme v této složce aktuálně informovat.